Pentiment. Premiera na listopad 2022r.

Zarzucono mi, że błądzę – i całkiem słusznie. Byłem przekonany, że rynek przygodówek dogorywa, ale jest zupełnie inaczej – wychodzą, i to w sporej ilości..

Data premiery: 15 listopada 2022

INFORMACJE

  1. Gatunek: przygodówka
  2. Platformy: PC, XOne, XSX/S
  3. Przybliżona cena: ok. 90 zł (PC, XOne, XSX/S),

Nietypowa stylistyka kusi

Fabularnie Pentiment zabiera nas do szesnastowiecznych Niemiec, gdzie trwają niepokoje społeczne. Jako Andreas Maler będziemy musieli wyjaśnić sprawę morderstw, która ciągnie się od 25 lat, a w którą właśnie teraz zostaliśmy wplątani. W ramach śledztwa przepytamy więc każdego, kto się napatoczy, i podejmiemy decyzje mające doprowadzić sprawę do końca. Na końcu przyjdzie nam zmierzyć się z konsekwencjami naszych poczynań i przekonamy się, czy wybraliśmy dobrze.

 

Przygodówki jednak mają się dobrze?

Zarzucono mi, że błądzę – i całkiem słusznie. Byłem przekonany, że rynek przygodówek dogorywa, ale jest zupełnie inaczej – wychodzą, i to w sporej ilości. Nie są co prawda aż tak medialne, dlatego tym bardziej warto o nich pisać. W listopadzie zagramy w taki twór jak Pentiment, czyli wizualną ciekawostkę, wzorowaną na iluminowanych rękopisach czy drzeworytach.

 

Nasze oczekiwania

Pentiment zapowiada się dla mnie na małą perełkę, która na razie nie zyskała odpowiedniego rozgłosu. Może to dziwić ze względu na fakt, że za grę odpowiedzialna jest ekipa Obsidian Entertainment. Z drugiej strony nawet wydawca tego tytułu, Xbox Game Studios, dość ostrożnie podchodzi do jego promocji. A szkoda, bo opowieść o ilustratorze uwikłanym w wielką intrygę w szesnastowiecznym opactwie może okazać się naprawdę ciekawa, zaś stylizowana na średniowieczne ryciny oprawa graficzna od razu przykuwa wzrok. O jakość samej fabuły jestem raczej spokojny – Obsidian zawsze zapewnia w tym aspekcie poziom co najmniej zadowalający. Mam nadzieję, że obecność tej produkcji w Game Passie nieco wypromuje Pentimenta.

 


Patryk Szczepan Krzyżewski

148 Wiadomości i ciekawe artykuły posty

komentarze