Kamera IP: co to jest, jak działa, jakie są kamery IP

Kamera IP: co to jest, jak działa, jakie są kamery IP

Kamera monitorująca IP przechwytuje wideo i transmituje strumień wideo w formacie cyfrowym przy użyciu protokołu sieciowego, który zapewnia routing pakietów. Zasadniczo kamera IP to kamera monitorująca wideo plus minikomputer. Składa się z matrycy, obiektywu, jednostki centralnej, procesora przetwarzającego, procesora kompresji, interfejsu sieciowego.

Jak działa kamera IP
Obiektyw skupia obraz na matrycy. Matryca przekształca kolor na sygnał elektryczny. Sygnał trafia do procesora w celu przetwarzania barwy, luminancji i nie tylko. Strumień wideo trafia do kompresora. Kompresor kompresuje strumień - dane są teraz gotowe do wysłania do sieci przez kontroler Ethernet.

Każda kamera IP ma własny adres IP przesyłany za pośrednictwem połączenia i używany do synchronizacji kamery z rejestratorem: za pomocą polecenia lub specjalnego programu rejestrator wykorzystuje adres IP kamery i łączy się za jego pomocą. Bez adresu IP niemożliwe jest skonfigurowanie sprzętu do współpracy, aby uzyskać dostęp do kamery IP z urządzenia mobilnego.

Dzięki cyfrowemu wypchaniu funkcjonalność kamery IP dąży do nieskończoności ze względu na różnorodność oprogramowania, a dostęp do danych można uzyskać z dowolnego odległego miejsca na świecie, w którym znajduje się Internet.

Do czego podłączone są kamery IP?
Kamera IP transmituje strumień wideo do rejestratora (serwera), komputera osobistego (jeśli dostępne jest odpowiednie oprogramowanie), do chmury (rozwiązanie SaaS; oprogramowanie jako usługa).

Kilka kamer IP jest podłączonych do rejestratora za pośrednictwem routera, przełącznika lub każdej z osobnych portów (jeśli istnieje). Router lub przełącznik obsługujący protokół dynamicznej konfiguracji hosta (DSP) automatycznie dystrybuuje adresy i inne ustawienia sieciowe.

Osobną grupą kamer IP jest PTZ. Obsługuje technologię PTZ, wykorzystuje dedykowane oprogramowanie do obracania / pochylania i siłowniki w celu uzyskania maksymalnej kontroli i pokrycia większego obszaru nadzoru. Kamery IP PTZ z funkcją automatycznego śledzenia i wykrywania ruchu niezależnie towarzyszą monitorowanemu obiektowi w całym monitorowanym obszarze. Możesz zamówić kamery ip wifi zewnętrzne tutaj https://securglobal.pl/monitoring-ip/kamery-ip/kamery-ip-zewnetrzne/ 

Istnieją również wysoce wyspecjalizowane modele, które nie pasują do żadnego standardowego kształtu, na przykład z soczewką przedłużającą (do sprzedaży detalicznej).

1649 Wyświetlenia