Niemcy ogłosili alerty. Koszmar w pogodzie ciągnie do Polski

Fatalna prognoza na weekend. Front znad Niemiec nadciąga nad zachodnie regiony Polski. Można spodziewać się burzy, silnych porywów wiatru, a w niektórych rejonach nawet gradu.

Niemieccy meteorolodzy wydali pogodowe ostrzeżenie przed gwałtowną burzą z piorunami. Władze o

Front znad zachodnich sąsiadów przesuwa się niebezpiecznie w stronę Polski, co oznacza, że początek weekendu będzie wyjątkowo nieprzyjemny. W szczególności na zachodzie kraju.

Ulewy, porywiste wiatry i burze z gradem

 


Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenia aż dla 11 województw.

 

Alerty I stopnia przed intensywnym deszczem podane zostały dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. IMGW opublikował ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem dla województw: zachodniopomorskiego i pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz po części warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Na Dolnym Śląsku prognozowane są rozproszone burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami drobny grad - głosi komunikat IMGW.

 

Z ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że na terenie województwa podlaskiego w piątek od godz. 11 do 20 prognozowane są burze z gradem, którym miejscami będą towarzyszyć intensywne opady deszczu osiągające sumę do 30 mm. W czasie burz wiatr może wiać z prędkością 70 km/h.


Patryk Szczepan Krzyżewski

148 Wiadomości i ciekawe artykuły posty

komentarze