Ranking telefonów Samsung.

Najlepsze telefony Samsung. Ranking

Jaki telefon Samsung wybrać? W naszym rankingu znajdziesz najlepsze modele tego producenta warte zakupu. W różnych cenach, od tanich, poprzez średnie, aż do najdroższych flagowych.

 

Jaki telefon Samsung wybrać? Tutaj znajdziesz odpowiedź

Tworzymy ranking najlepszych smartfonów od wielu lat i obserwujemy reakcje użytkowników, a wnioski nasuwają się same. Firma Samsung na polskim rynku ma niezwykle stabilną pozycję i dobrą reputację. Jasne, że znajdą się też osoby niezadowolone, ale dotyczy to każdej marki i każdego sprzętu. Patrząc na statystyki można zauważyć, że Samsungi sprzedają się bardzo dobrze i stanowią mocną konkurencję szczególnie w klasie średniej oraz najwyższej.

 

 

Jaki Samsung wybrać? TOP

Samsung Galaxy M13 4/64 GB - do 800 zł

Samsung Galaxy M23 5G 4/128 GB - do 1000 zł

Samsung Galaxy A34 5G 6/128 GB - do 2000 zł

Samsung Galaxy S21 FE 5G 6/128 GB - do 3000 zł

Samsung Galaxy Z Flip4 5G 8/128 GB - do 5000 zł

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 12/512 GB - do 7000 zł

Jakie są różnice między Galaxy A, M, S i Z?

Samsung a czy m który lepszy? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że serie A i M to telefony tanie lub klasy średniej, natomiast serie S i Z składają się z telefonów flagowych, czyli po prostu najlepszych telefonów na rynku. Jeśli wymagasz najlepszej szybkości, najwyższej wydajności, najnowszej łączności bezprzewodowej, indukcyjnego ładowania akumulatora, wodoszczelnej obudowy i najlepszych możliwości fotograficznych i filmowych, to wybierz właśnie Galaxy S lub Galaxy Z. Warto jednak dodać, że seria Z obejmuje tylko telefony składane. One nie tylko mają najlepsze możliwości i specyfikację, ale też wyróżniają się z tłumu nietuzinkowym wyglądem.

 

Jeśli natomiast potrzebujesz czegoś w mniejszym budżecie, ale za to optymalnie łączącego funkcjonalność i cenę, to zwróć uwagę na telefony Galaxy A i Galaxy M. Galaxy M obejmuje ogólnie trochę tańsze modele, niż seria Galaxy A. Owszem, w obu tych rodzinach smartfonów znajdują się telefony za mniej niż 1000 zł, ale najlepsze modele Galaxy A mogą kosztować nawet powyżej 2000 zł i są już traktowane jako telefony niemal premium. Jeśli jednak porównujemy Galaxy A i Galaxy M w podobnej cenie (np. 1000-1500 zł), to należy przyjąć, że jest to sprzęt podobnej klasy i o podobnych możliwościach. Lepsze modele mają wyświetlacze AMOLED, dobre aparaty, duże baterie, a także łączność komórkową 5G.

 

Dlaczego warto kupić smartfon Samsung Galaxy?

Koreański producent ma w swojej ofercie wiele atrakcyjnych modeli, od tanich telefonów za kilkaset złotych, aż po flagowe smartfony za kilka tysięcy. Wybór jest duży, warto więc zastanowić się który z nich wybrać i na jakie cechy zwracać szczególną uwagę. Nie zawsze najlepszy model Samsung jest najbardziej optymalnym wyborem.

 

Przede wszystkim warto docenić to, że Samsung w wielu modelach oferuje nam bardzo dobre wyświetlacze Super AMOLED z odświeżaniem 120 Hz. Jest on jednym z największym producentów tego typu paneli, więc może w pełni polegać na swoich fabrykach. Wyświetlacze AMOLED generują kontrastowy obraz z bardzo atrakcyjnymi, nasyconymi kolorami. Samsung tworzy też własne procesory o nazwie Exynos, a w niektórych telefonach stosowane są też popularne i lubiane układy Qualcomm Snapdragon. Oba typy spisują się dobrze w czasie codziennej obsługi.

 

Od lat widoczny jest trend na zwiększanie rozmiarów wyświetlaczy. Jest to oczywiście przydatne w grach i podczas oglądania filmów, ale pamiętajmy, żeby nie przesadzać, bo większa przekątna może utrudniać obsługę jedną ręką. Znacznie ważniejsza jest rozdzielczość. Obecnie nawet w tańszych telefonach do 1000 zł zalecana jest rozdzielczość Full HD+, a w najlepszych dochodzi ona do 1440 x 3088 pikseli (np. Galaxy S23 Ultra).

 

 

 

Samsung znany jest też z bardzo dobrych aparatów. Oczywiście najlepsze z nich wciąż znajdziemy w najdroższych modelach, ale nawet w tańszych jakość zdjęć oferowana przez smartfony Samsung jest lepsza od większości konkurentów. Osoby wymagające pod tym względem powinny zwracać uwagę nie tylko na ilość, ale też jakość obiektywów i matryc, obecność optycznej stabilizacji obrazu (OIS), zoomu optycznego, dobrego trybu nocnego czy dodatkowych funkcji takich jak obsługa formatu RAW.

 

W każdym z poniższych smartfonów Samsung znajdziecie komunikację zbliżeniową NFC, która obecnie coraz powszechniej używana jest do płatności w sklepach. Klasyczne wyjście słuchawkowe 3,5 mm pozwoli natomiast podłączyć swoje słuchawki bez używania przejściówki, którą bardzo łatwo zgubić.

 

Na dodatek w ofercie tej firmy znajdziecie sporo akcesoriów idealnie pasujących do konkretnego modelu i wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Są to nie tylko ochronne pokrowce/etui, ale też np. ładowarki bezprzewodowe i dobre smartwatche. Samsung przykłada też wagę do bezpieczeństwa stosując zaawansowany, ale niesłychanie prosty w użyciu system szyfrowania Samsung KNOX w wielu smartfonach. Można tak wymieniać jeszcze długo, ale przejdźmy do rzeczy i sprawdźmy jakiego Samsunga warto kupić.


Patryk Szczepan Krzyżewski

148 Wiadomości i ciekawe artykuły posty

komentarze