15-latka zatrzymana. Bezczelnie oszukiwała seniorów

Wałbrzyscy policjanci podczas pracy nad ostatnio zgłoszonymi przestępstwami "na policjanta" i "na wnuczka" ustalili, że czynny udział brała w nich 15-latka. Jej zadaniem było odbieranie gotówki od zmanipulowanych seniorów. Nastolatka została zatrzymana i u

 

Według ustaleń policjantów, w okresie od 22 do 25 maja tego roku na terenie Wałbrzycha doszło do trzech wyłudzeń sporej ilości gotówki - łącznie ponad 100 tys. zł. Ofiarami byli seniorzy, którzy uwierzyli w historię oszustów podających się za policjantów.

 

- Sprawcy w każdym z przypadków działali tą samą metodą, informując kobiety w wieku od 69 do 86 lat, że ich pieniądze są zagrożone i trzeba jak najszybciej je zabezpieczyć przez organy ścigania, by nie wpadły w niepowołane ręce - wyjaśnił kom. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

15-latka oszukiwała seniorów
Policjantom udało się ustalić tożsamość osoby odpowiedzialnej za odbiór pieniędzy. Okazało się, że zwerbowana do przestępstw tego typu została 15-latka. Wałbrzyszanka trafiła w ręce mundurowych w środowe przedpołudnie w jednym z mieszkań na terenie miasta.

- Podczas wykonanych dalszych czynności procesowych mundurowi udowodnili nastolatce, że dopuściła się kolejnego podobnego przestępstwa, ale tym razem na terenie Kłodzka. 15-latka 23 marca tego roku odebrała od pokrzywdzonej w sprawie 89-latki ponad 40 tysięcy złotych, które miały być kaucją dla jej "wnuczki" za spowodowanie śmiertelnego wypadku na terenie Niemiec - przekazał Świeży.

O losie nastolatki zadecyduje teraz sąd rodzinny. Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania osób biorących udział w tym procederze.


Patryk Szczepan Krzyżewski

148 Wiadomości i ciekawe artykuły posty

komentarze