Papież po operacji przepukliny. "Jest przytomny"

W czwartek, 8 czerwca, dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni wydał oświadczenie, w którym przekazał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Franciszka. Jak poinformował w komunikacie, papież spędził spokojną noc i udało mu się odpocząć przez dłuższy

Franciszek "jest w dobrym stanie ogólnym, przytomny i oddycha samodzielnie" — dodał watykański rzecznik. Podkreślił, że wyniki rutynowych badań kontrolnych są dobre.

Tradycyjnie w Boże Ciało papież odprawia mszę w Bazylice św. Piotra i prowadzi procesję w Watykanie. W tym roku ze względu na operację tak się nie stało. Jak przekazano w oświadczeniu, Franciszek przez cały dzień będzie odpoczywał po operacji.

 

 

Jak długo papież Franciszek zostanie w szpitalu?


Jak zaznaczył Matteo Bruni, Franciszek poinformowany o życzeniach i wyrazach bliskości, jakie napłynęły w ostatnich godzinach, wyraża swoją wdzięczność i prosi, by dalej modlić się za niego.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo papież pozostanie w szpitalu. To jego trzecia hospitalizacja: po poważnej operacji jelit przed dwoma laty i zapaleniu płuc na przełomie marca i kwietnia tego roku.

 


Patryk Szczepan Krzyżewski

148 Wiadomości i ciekawe artykuły posty

komentarze