Najlepsze seriale na HBO Max 2023

Gra o tron, Rodzina Soprano, a może Mare z Easttown? HBO Max oferuje możliwość obejrzenia tych seriali – i wiele więcej. Oto 10 najlepszych produkcji w tym serwisie streamingowym według Filmomaniaka.

HBO serialami stoi. Wybrać kilkanaście najlepszych produkcji w ofercie Maxa nie było łatwo, bo równie dobrze można stworzyć podobne zestawienie z kilkudziesięcioma tytułami. Postaraliśmy się jednak, by w tej topce każdy znalazł coś dla siebie. Są więc serie fantastyczne i science fiction, kryminały oraz komedie, a nawet pozycje oparte na faktach i dokumentalizowane. Różnorodność obrazów serwisu streamingowego HBO może przyprawić o zawrót głowy.

Top 10 najlepszych serialii
10. Euforia (Euphoria)
9. Mare z Easttown (Mare of Easttown)
8. Dobre rady Johna Wilsona (How to with John Wilson)
7. Ród smoka (House of the Dragon)
6. Rodzina Soprano (The Sopranos)
5. Sukcesja (Succession)
4. Detektyw (True Detective)
3. Prawo ulicy (The Wire)
2. Gra o tron (Game of Thrones)
1. Czarnobyl (Chernobyl)

Opis TOP3:


1. Czarnobyl (Chernobyl)

 

Pomijając jednak wszelkie gdybania, najsolidniejszym serialem w ofercie HBO Max jest Czarnobyl. Oparta na faktach, ale – co absolutnie nie jest minusem – fabularyzowana i „odpicowana” historia katastrofy, jaka miała miejsce wraz z wybuchem w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Dla wielu osób w moim wieku produkcja nowojorskiego przedsiębiorstwa była okazją do poznania ówczesnych wydarzeń z atrakcyjnej perspektywy, nie zaś z nudnych podręczników historycznych czy przeintelektualizowanych dokumentów. Starcie tych dwóch skrajnie różnych tytułów – Gry o tron oraz Czarnobyla – pokazuje też, j


2. Gra o tron (Game of Thrones)


Grę o tron zacząłem oglądać stosunkowo późno – gdy serial dobijał do bodaj przedostatniego sezonu, ja dopiero wsiąkałem w świat wykreowany przez George’a Martina. Dzięki temu moje rozczarowanie ostatnią odsłoną, kiedy już do niej dotarłem, nie było tak wielkie – ominął mnie hype nakręcony wokół finału. Oceniając na chłodno, sądzę, że dzieło Davida Benioffa i D.B. Weissa broni się od początku do końca jako znakomita produkcja, która zmieniła – podobnie jak Rodzina Soprano, lecz na innych płaszczyznach – oblicze telewizji. Gdyby nie rozczarowująca (ale nie tragiczna, jak wielu podkreśla) końcówka, GoT zapewne zawsze wygrywałaby w podobnych zestawieniach.


3. Prawo ulicy (The Wire)

 

Może pospieszyłem się z wcześniejszym stwierdzeniem, bo choć True Detective to znakomity serial, na polu walki z przestępcami pozostało jeszcze Prawo ulicy. To kryminał nieco odmienny od wcześniej ocenionych, bo – jak sama nazwa wskazuje – na ekranie widać więcej brudu, korupcji i machlojek, także jeśli chodzi o samych stróżów prawa. Jeśli jeszcze nie widzieliście klasyka o glinach z Baltimore, nadróbcie konieczn

 


Patryk Szczepan Krzyżewski

148 Wiadomości i ciekawe artykuły posty

komentarze