SZUKAJ W POSTACH:

Nowa konkurencja Allegro czyli Wszystko.pl - czy uda im się?

Już niedłiugo wystartuje nowy serwis sprzedażowy wszystko.pl - czy zagrożą liderowi w tej branży czyli Allegro?

Allegro będzie mieć konkurencję. 29 czerwca rusza Wszystko.pl

 

Wszystko.pl to nowa platforma sprzedażowa, z którą firma Comarch chce w praktyce zagrozić pozycji Allegro czy Amazona. Z najświeższych ustaleń wiadomo, że sklep ruszy już 29 czerwca, choć zapowiadany był od dawna.

O szczegółach sprawy informuje serwis wirtualnemedia.pl. Twórcy Wszystko.pl podkreślają, że chcą zapewnić kupującym nieco inne doświadczenie, niż ich konkurencja - przejrzysty i minimalistyczny serwis i proces transakcyjny. Wkrótce po uruchomieniu serwisu w internecie, co zaplanowano na końcówkę czerwca, można się również spodziewać udostępnienia aplikacji mobilnej Wszystko.pl.

 

Serwis Wszystko.pl to dzieło firmy Comarch, której pracownicy testowali platformę już od grudnia 2022 roku. Jak podał w rozmowie prezes Comarchu Janusz Filipak, w sklepie przybywa ponad 100 tys. produktów miesięcznie. Celem jest posiadanie w ofercie ponad miliona produktów w momencie oficjalnego uruchomienia Wszystko.pl 29 czerwca.

 

screen serwisu wszystko.pl

Serwis chce zarabiać sprzedając reklamy i nie doliczać prowizji do transakcji. W praktyce Wszystko.pl może więc w niedalekiej perspektywie stać się realną konkurencją dla Allegro czy Amazona czy działających nieco inaczej serwisów Vinted oraz OLX. Niezależnie od pozycji na rynku, dla klientów debiut Wszystko.pl będzie natomiast oznaczać kolejny internetowy sklep do sprawdzenia podczas poszukiwania produktów.

 

 


Patryk Szczepan Krzyżewski

148 Wiadomości i ciekawe artykuły posty

komentarze