SZUKAJ W POSTACH:

Friz i Ekipa przekuli porażkę w wizerunkowy sukces.

Youtuberzy byli krok od wpadki i kolejnych oskarżeń o plagiat.

Ekipa była o krok od wizerunkowej wpadki. W sieci pojawiły się informacje, że skopiowali projekt etui na telefon od innych znanych twórców internetowych. Youtuberzy szybko zareagowali i wyjaśnili całą sytuację.

 

W ostatnim czasie Friz i jego Ekipa zaliczyli kilka wpadek, które mogły nadszarpnąć ich wizerunek. Bawienie się miotaczem ognia, pokazywanie zakazanego na TikToku "Milk Crate Challenge" czy nierozwiązana jeszcze sprawa z brakiem licencji na logo sowy. Kilka dni temu na horyzoncie pojawiała się kolejna afera. Tym razem chodziło o rzekome skopiowanie projektu etui autorstwa Kalucha i Ospanno.

 

Etui na telefon od Ekipy przypomina propozycje od innych youtuberów
Niedawno w oficjalnym sklepie Ekipy pojawiły się nowe produkty. Do sprzedaży trafiły kolorowe etui na telefon. Znajdująca się na nich grafika utrzymana była w charakterystycznym animowanym stylu. Czujni internauci spostrzegli, że w sieci są już dostępne identyczne produkty. Okazało się, że youtuberzy Kaluch i Ospanno wypuścili dokładnie takie samo etui dwa tygodnie przed tym, jak zrobiła to Ekipa.

 

Fani domagali się wyjaśnień, kontaktowali się w tej sprawie również z Kaluchem. Youtuber na InstaStories poprosił obserwatorów, żeby wstrzymali się z wszelkimi pytaniami i poczekali na oświadczenie drugiej strony.

Ekipa w porę przeprosiła i przekuli porażkę w wizerunkowy sukces
27 października na Instagramie Ekipy pojawił się komunikat wyjaśniający całe zajście. Okazało się, że w tym przypadku nie ma ich winy. Wszyscy korzystali z usług tego samego grafika. Co więcej, youtuberzy szybko przeprosili za zaistniałą sytuację i cały zysk ze sprzedaży zdecydowali się przekazać na cele charytatywne. Etui na telefon od Ekipy będzie w sprzedaży tylko do końca października.

W sieci zawrzało. W komentarzach pod postem promującym nowość od Ekipy pojawiły się oskarżenia, że słynna grupa skopiowała pomysł innych twórców internetowych.

 


Patryk Szczepan Krzyżewski

148 Wiadomości i ciekawe artykuły posty

komentarze