Newsy
Newsy

Newsy

1496 Użytkownicy

Friz skarży się na gorsze samopoczucie i tęskni za narzeczoną. "Leżę pod kołdrą i jest mi bardzo zimno"

Friz chętnie publikuje w mediach społecznościowych informacje na temat życia prywatnego. Tym razem założyciel Ekipy ubolewał, że nie najlepiej się czuje i walczy z chorobą.

Karol Wiśniewski w ostatnim czasie ma ręce pełne roboty. Oprócz tworzenia filmów na prywatny kanał nadzoruje również nowy projekt o nazwie Genzie, a także występuje w odcinkach innych youtuberów. Na InstaStories zdradził, że właśnie udział w nagraniach dla kolegi z Ekipy przypłacił zdrowiem.

Friz skarży się na złe samopoczucie: Czy ktoś mnie zagrzeje?
Okazało się, że znany youtuber musiał na chwilę zwolnić tempo i odpocząć, ponieważ dopadło go przeziębienie. Z opublikowanej relacji fani mogli dowiedzieć się, że założyciel Ekipy zachorował. Przez kilka godzin zmagał się z wysoką gorączką, brakiem apetytu i ogólnym osłabieniem organizmu.

"Leżę pod kołdrą i jest mi bardzo zimno. Czy ktoś mnie zagrzeje? Wera, gdzie jesteś? Mam 39 stopni gorączki - powiedział na InstaStories."

Gorsze samopoczucie spowodowało, że youtuber pierwsze danie zjadł dopiero pod koniec dnia. Przy okazji zaczął się zastanawiać, czy mniejsza liczba spożywanych posiłków korzystniej wpływa na szybszą regenerację organizmu w trakcie choroby.

Jak widać będąc najsławniejszym youtuberem w Polsce nie można pozwolić sobie, na zbyt długiego pozostanie w łóżku. Liczne projekty i obowiązki zobowiązują do szybkiego powrotu do zdrowia.

"Wstałem i jest już lepiej. Śmieszne, bo wczoraj w pewnym momencie miałem 39 stopni gorączki. Dziś mam ważne nagrywki w Genzie, więc musiałem wyzdrowieć - napisał Friz na Instagramie."

image
Napisz coś...

   Czytaj komentarze jako gość lub Zarejestruj się

Masowe zatrucie w restauracji. Wzrosła liczba poszkodowanych

Do 13 wzrosła liczba osób, które zaraziły się bakterią salmonelli po wizycie w rzeszowskiej restauracji „Rzeszuff”. Wśród nich jest drugi pracownik lokalu.

W poniedziałek dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jaromir Ślączka przekazał kolejne wyniki badań. Wiadomo z nich, że spośród 44 osób narażonych na zatrucie pokarmowe, u 36 wystąpiły objawy chorobowe, 7 osób nadal jest w szpitalach, u 13 osób badania wykazały obecność bakterii salmonella enteritidis, w tym u dwóch osób z personelu restauracji.

- Druga osoba zakażona z personelu, odpowiedzialna była m.in. za przygotowywanie sosu holenderskiego - poinformował Jaromir Ślączka. Sanepid czeka na kolejne wyniki badań pobranych u wszystkich osób z narażenia. Mają być znane we wtorek przed południem.

Rzeszów. Zatrucie w restauracji „Rzeszuff”. Nowe fakty
Masowe zatrucie pokarmowe w restauracji „Rzeszuff” sanepid potwierdził w czwartek po południu. Wówczas informował, że na zatrucie salmonellą mogło być narażonych 18 osób, u 15 wystąpiły objawy chorobowe, 7 osób zostało hospitalizowanych, w tym trzy są z dodatnim wynikiem badania w kierunku salmonella enteritidis. Wszystkie te osoby jadły posiłek w „Rzeszuff” od soboty 27 maja do poniedziałku 29 maja.

Większość klientów jadła kanapki z jajkiem po benedyktyńsku. Sanepid pobrał do badań próbki jajek używanych do posiłków wydawanych w tych dniach w lokalu oraz pozostałe partie surowców i półproduktów – łosoś wędzony i sos holenderski.

„Ponowne otwarcie restauracji będzie możliwe po zakończeniu dochodzenia epidemiologicznego oraz po pozytywnym wyniku dodatkowej kontroli sanitarnej restauracji” – przekazał w poniedziałek dyrektor Ślączka.


Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.
RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Lipska

image
Napisz coś...

   Czytaj komentarze jako gość lub Zarejestruj się

Apple wieczorem ma zadziwić świat. Coraz więcej przecieków o przełomowym urządzeniu

Apple wieczorem może zaprezentować jedno z najbardziej przełomowych urządzeń w swojej historii. Media podejrzewają, że na scenie podczas konferencji WWDC twórca iPhone'a zaprezentuje sprzęt, który pozwoli nam się przenieść do rzeczywistości wirtualnej.
Zobacz wideo iPhone'a i MacBooka zna każdy. Ale są takie sprzęty, o których Apple nie chce pamiętać [TOPtech]

Apple może zaprezentować w poniedziałek jedną z najbardziej zaskakujących nowości ostatnich lat - donosi CNN. Na poniedziałek zaplanowano bowiem konferencję deweloperów WWDC. Media część nowości, które twórca iPhone'a pokaże, już ujawniły. Wiadomo, że firma zaprezentuje zestaw słuchawkowy przeznaczony do rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej.

Agencja Bloomberg twierdzi, że nowy zestaw słuchawkowy ma nazywać się Reality One lub Reality Pro. Będzie kontrolowany za pomocą gestów, ruchów oczu i asystentki Siri. Nowość od Apple ma też posiadać inne unikalne możliwości - m.in. "renderować twarz i całe ciało użytkownika, by przenieść je do wirtualnej rzeczywistości". Są też doniesienia dotyczące ceny urządzenia. Ma ono kosztować... 3000 dolarów. To po dzisiejszym kursie ponad 12 tys. zł.

Apple WWDC, czyli konferencja pełna nowości
Wyjątkowy zestaw słuchawkowy to tylko część nowości. Wiadomo już, że Apple zaprezentuje również długą listę aktualizacji oprogramowania dla iPhone'a i Apple Watch. Media branżowe podejrzewają, że technologiczny gigant może również zdradzić plany włączenia się w wyścig o sztuczną inteligencję. Możliwe, że ta trafi do większej liczby produktów i usług.

Jak to podczas konferencji dla deweloperów bywa, Apple prawdopodobnie poświęci większość czasu na podkreślanie zmian i aktualizacji nadchodzących w mobilnych systemach operacyjnych nowej generacji, iOS 17 i iPadOS 17. Ale i tu nowości ma być sporo. Według "Wall Street Journal" Apple zaprezentuje nową aplikację służącą do zarządzania rozwojem osobistym. Kolejne nowości mają dotyczyć zdrowia. Oprócz tego w iOS ma znaleźć się m.in. tryb inteligentnego wyświetlacza (uruchamiany po podłączeniu iPhone'a do ładowarki), zaktualizowana ma zostać też aplikacja portfel. Nowości czekają też użytkowników inteligentnych zegarków i tabletów Apple. Start konferencji w poniedziałek 5 czerwca o godz. 19 czasu polskiego.

image
Napisz coś...

   Czytaj komentarze jako gość lub Zarejestruj się
1 d ·KooM ·Youtube

Oglądaj wielki pokaz Apple. Gigant może dziś zaskoczyć

Apple organizuje wielką konferencję WWDC 2023. Już dziś, punktualnie o godzinie 19.00 czasu polskiego rozpocznie się wydarzenie, podczas którego amerykański gigant zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia i rozwiązania. Szykuje się kilka mocnych zapowiedzi, dlatego jeśli uważasz się za pasjonata nowych technologii, na pewno zechcesz obejrzeć to na żywo. W tym miejscu znajdziesz transmisję, a także podsumowanie najważniejszych informacji.

Jeśli potwierdzą się plotki, podczas WWDC 2023 Apple pokaże swoje (długo wyczekiwane) gogle rzeczywistości mieszanej, łączącej w sobie technologie VR i AR (czyli rzeczywistość wirtualną i rozszerzoną). Gadżet, który prawdopodobnie będzie się nazywać Reality Pro, ma potencjał, by stać się prawdziwą rewolucją, jakiej Apple od dawna nam nie zaserwował.

Oprócz tego spodziewamy się zobaczyć zupełnie nowego, 15-calowego MacBooka Air z procesorem M2 (a może M3?) i wyświetlaczem o rozdzielczości 3024 x 1964 px. Na pewno poznamy też aplikacje i funkcje, jakie trafią do najnowszych wersji systemów operacyjnych amerykańskiego producenta: macOS 14, iOS 17 (z kilkoma funkcjami bazującymi na sztucznej inteligencji), iPadOS 17 (z dopracowaną wielozadaniowością), watchOS 10 (z masą nowych widżetów) oraz tvOS 17.

Oglądaj konferencję Apple WWDC 2023 na żywo:

Napisz coś...

   Czytaj komentarze jako gość lub Zarejestruj się

Taki ma być wiek emerytalny w Polsce. Oto nowe przepisy i stanowcze deklaracje rządu o podwyżce wieku emerytalnego 5.06.23 r.

Rząd będzie musiał podnieść wiek emerytalny?
Nie po to przywracaliśmy wiek emerytalny, aby pracować nad jego wydłużeniem. Przywróciliśmy godność naszym seniorom i dajemy możliwość wyboru - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Nie przewidujemy i nie będziemy wydłużać wieku emerytalnego - dodała.

Wcześniej ponad 80 proc. osób, osiągając wiek emerytalny, przechodziło na emeryturę. - Po naszych zmianach to 60 proc. Stosujemy przede wszystkim system zachęt - przekonywała Maląg.

Przepisy związane z wiekiem emerytalnym, które wprowadziliśmy, zostawiamy, nie ruszamy ich - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Podniesienie wieku emerytalnego - czy będzie konieczne i kiedy się odbędzie?

W prognozach m.in. Komisji Europejskiej widnieją dane, które nie spodobają się Polakom. Mówi się, że przejście na emeryturę w Polsce powinno następować nawet w wieku 70 lat. Takie działania umożliwiłyby utrzymanie odpowiednich proporcji między liczbą pracownikami a emerytami. Wprowadzenie wyższego wieku emerytalnego w Polsce rekomenduje również Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Wiele specjalistów zwraca uwagę na fakt, aby kontrolować stan swojego konta emerytalnego. To jaką dostaniemy emeryturę zależy od kilku czynników – ile lat pracujemy, ile uzbieramy kapitału i kiedy przejdziemy na emeryturę.

image
Napisz coś...

   Czytaj komentarze jako gość lub Zarejestruj się